Uluslararası Taşımacılık

Home > Uluslararası Taşımacılık

Uluslararası Evden Eve Nakiye

Türkiye’nin ve dünyanın her yerine karadan,denizden ve havadan olmak üzere her türlü nitelikte eşyanızı ve malzemenizi kısa sürece içerisinde, garantili ve sigortalı bir şeklide ulaştırmaktadır. Lojistik firmalarının yürüttükleri faaliyetler genel manada taşımacılık hizmetleridir. Faaliyetlerinin sunumunu ya da pazarlanmasını yapar iken kullandıkları kelimeler ve oluşturulan işin ifade ediliş biçimi bundan dolayı faaliyetlerinde rastgele bir kısıtlama söz hususu değildir. Konuyu biraz daha açacak olursak şunu söyleyebiliriz. Uluslararası evden eve taşımacılık firmaları yalnızca ev eşyası taşımamaktadırlar. Ev eşyası niteliğinde olmayan fakat taşımak dilediğiniz ve gümrüklerden geçişinden ya da uçak ile taşımacılık yapılacak ise aramalarda mesele oluşturmayacak yasak olmayan her şeyi uluslararası evden eve taşımacılık firmaları ile taşıyabilirsiniz. Burada mühim olan taşıdığınız eşyanın ve ürünün niteliğinden çok niceliğidir. Yani hangi ürünü taşıdığınız değil taşıdığınız ürünün ne kadar olduğudur. Lojistik firmalarının son derece büyük araçlarla bu işi yaptığını ve bir kargo firması olmadığını ifade etmek gerekir.

Taşımanın üstlenilmesi taşıma sözleşmesinin esaslı unsurlarından biridir. CMR Konvansiyonu bakımından taşımanın konusu sadece eşya taşımalarıdır. Türk Ticaret Kanunu bakımından taşıma sözleşmesinin konusu ise hem eşya ve hem de yolcudur. Taşıyıcı gönderene yönelik olarak, taşıdığı eşyayı teslim aldığı andan teslim ettiği ana kadar özen ve muhafaza borcu bulunmaktadır. Taşıma sözleşmesinin konusu olan eşya taşınır tüm maddi malları ifade etmektedir

Özel eğitimli personellerimiz sayesinde en hassas maddelerin en uygun şekilde taşımacılığını sağlıyoruz. Araçlarımız her nakliye sonrasında dezenfekte edilir. En modern GPS bazlı sistemlerimiz sayesinde araçların aralıksız takibi sağlanır. Ayrıca bu sistem sayesinde kargonuzun varış saatini size önceden belirtmemiz mümkündür.